Projekt CROSSRISK zaključen

Projekt CROSSRISK zaključen 2000 1384 Medijske

V tem mesecu smo zaključili triletni projekt CROSSRISK (Javna opozorila – Zmanjšanje tveganj zaradi padavin in snežne odeje), ki se izvaja v okviru mednarodnega programa Interreg Slovenija-Avstrija 🇸🇮 🇦🇹.

Splošni cilj projekta je izboljšanje varnosti ljudi in izboljšanje zaščite infrastrukture na območju Slovenije in Avstrije. V oporo turizmu bo tudi dvig ozaveščenosti o priložnostih in tveganjih s pomočjo izboljšane informiranosti o varnosti turnih smučarjev ali izboljšanih napovedi potenciala za umetno zasneževanje. Posledično bodo imele od projekta korist številne ciljne skupine (lokalne/regionalne oblasti, podjetja, nevladne organizacije, prebivalci in turisti).

Glavni učinki projekta so izboljšanje napovedi in opozoril glede dežja, poplav in snega, njihova čezmejna usklajenost in izboljšanje njihove razumljivosti, dostopnosti in razširjenosti.
Na Inštitutu za medijske komunikacije (UM FERI) smo poskrbeli za vizulano podobo projekta, informativne vsebine, kot so videi in brošure, promocijske vsebine, kot so nalepke, plakati, bandane, mape in pisala, osredotočeni smo pa bili tudi na vizualno snovanje spletnega biltena, ki je že na voljo na naslovu www.crossrisk.eu (preverite lahko nevarnosti pred snežnimi plazovi, vremenska opozorila, opozorila pred poplavami in ostala vremenska opozorila).

Približno 90% plazovnih nesreč se zgodi, ko žrtev sama ali nekdo v skupini, sproži plaz.

PLAZOVI, temeljni vodnik - Plazovni priročnik - Crossrisk

Spoznaj pasti in nevarnosti snežnih plazov v brezplačnem priročniku:
PLAZOVI: Temeljni vodnik o nevarnostih snežnih plazov

Vodilni partner projekta:

• Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik (ZAMG)

Projektni partnerji:

• FH JOANNEUM Gesellschaft mbH (FHJ), Agencija Republike Slovenije za okolje (ARSO),
  • Univerza v Mariboru (UM), Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI),
  • Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti (ZRC SAZU),
  • Amt der Kärntner Landesregierung Abteilung 8 – Umwelt, Wasser und Naturschutz (LWD-K) in
  • Amt der Steiermärkischen Landesregierung Abteilung 14 – Wasserwirtschaft, Ressourcen und Nachhaltigkeit (A 14).

Obišči spletni bilten

na http://www.crossrisk.eu/sl/