MEDIJSKI
DAN

Pred nami je Medijski dan 2026. Dan, ko se izobražujemo, mrežimo in seveda uživamo!
 
Letošnje teme bodo začinjene z medijsko podobo zvezdništva  … in to z zeeelo zanimivimi gosti. Dogodek, ki ga soustvarjamo s študenti, zaobjema področja našega študijskega programa, skupaj s strokovnjaki pa ustvarimo nepozabna predavanja in okrogle mize.

PROGRAM

10:00 – 10:10

Uvodni pozdravi

prof. dr. Gorazd Štumberger, dekan Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru

prof. dr. Suzana Žilič Fišer, predstojnica Inštituta za medijske komunikacije na FERI UM

10:10 – 12:00

Borut Pahor

Mediji, politika in javnost

Nekdanji predsednik Republike Slovenije, in nekdanji predsednik vlade Republike Slovenije, dolgoletni politik, ki ruši tabuje, medijska osebnost

(pogovor z voditeljema in občinstvom)

  • Borut Pahor ni samo nekdanji predsednik države – je pravi slovenski influencer, še preden je ta beseda sploh postala modna. Z naravnim šarmom, izjemnim občutkom za komunikacijo in prisotnostjo na družbenih omrežjih je dokazal, da se politika in (pop)kultura ne izključujeta. Njegova Instagram objava s fotografijo v kopalnih hlačah je postala viralna senzacija, ki je pretresla tako domačo kot tujo javnost – in ravno takrat je marsikdo spoznal, da je Pahor fenomen, ki presega meje politike. Diplomiran politolog, nekdanji predsednik Državnega zbora, predsednik vlade in dvojni mandat predsednika Republike Slovenije – vse to je zgolj kulisa za človeka, ki zna z eno samo objavo nagovoriti milijone. Pahor je živi dokaz, da je avtentičnost najmočnejše orodje v svetu medijev in komuniciranja – nekdo, ki je mastriral umetnost javnega nastopanja dolgo pred dobo algoritmov in reelsov.

12:00 – 12:30

Odmor

12:30 – 14:00

Medijsko okolje in medijska podoba (pogovor)

David Hojnik, modni oblikovalec in alumni medijskih komunikacij

Maja Keuc, ena najprepoznavnejših slovenskih pevk

Grega Repovž, chef, prodorni kulinarični podkaster in predsednik slovenske veje zveze restavracij JRE

Pogovor vodi Petra Kancler, urednica in novinarka

14:00 – 15:00

Odmor za kosilo

15:00 – 15:45

Projekcija študentskega filma V tvojih čevljih

in pogovor s študenti o filmu

15:45 — 16:00

Zaključek in razglasitev zmagovalcev nagradne igre

20:00

After Party

MEDIJSKI DAN 2026

Medijski svet in medijska podoba

TOREK, 2. JUNIJ, 10.00
UM FERI, PREDAVALNICA ALFA
KOROŠKA CESTA 46, MARIBOR

SPONZORJI IN PARTNERJI

GRADIVA

PDF • 1 MB

PNG • 598 KB

PNG • 64 KB

PDF • 672 kB

NOVICE

PREJŠNJI DOGODKI

Medijski dan 2025
Medijski dan 2024
Medijski dan 2023
Back to top
Piškotki 🍪

Ko obiščete našo spletno stran, se lahko podatki iz nekaterih storitev shranjujejo (običajno v obliki piškotkov). Tukaj lahko spremenite vaše nastavitve zasebnosti. Omeniti velja, da lahko blokiranje nekaterih vrst piškotkov vpliva na vašo izkušnjo na našem spletnem mestu in na storitve, ki jih lahko ponudimo.

Google Analytics koda za analitiko.
Google Fonts.
Google Maps.
Vdelani videoposnetki.

Pogoji zasebnosti

Naša spletna stran uporablja piškotke. Določite svoje nastavitve zasebnosti in / ali se strinjate z našo uporabo piškotkov. 🍪