Pridružite se nam na dogodku FERI povezuje!

20. marec 2024

Pridružite se nam na dogodku FERI povezuje!

Pridružite se nam na dogodku FERI povezuje! 1100 695 Medijske

V prostorih avle Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko bo znova pestro 20. marca 2024, saj bo na FERI potekal dogodek »FERI povezuje!«. Ta dan bo naša fakulteta odprla vrata laboratorijev, organizirala karierni sejem, srečanje doktorskih študentov in Alumni klub FERI.

Karierni sejem

V okviru dogodka bo potekal vam že poznan karierni sejem (Teconomy). Namenjen je vsem motiviranim mladim, ki želijo svojo kariero nadaljevati v tehniški smeri. Prepričani smo, da bo tudi letos sejem ponudil mnogo priložnosti za grajenje svoje kariere in mreženje z največjimi podjetji, tako v lokalnem kot tudi mednarodnem okolju. Letos se nam bodo predstavili:

• Nchain
  • Comtrade Three-Sixty
  • Ledinek Engineering
  • ELEKTRO MARIBOR D.D.
  • Dewesoft
  • Inštitut informacijskih znanosti – IZUM
  • Talum
  • ELEKTRO CELJE D.D.
  • Skylabs
  • Comtrade Gaming
  • ELRAD Electronics d.o.o.
  • VIRS d.o.o.
  • Operato d.o.o.
  • REALTRONIK d.o.o.
  • LXNAV d.o.o.
  • TROIA
  • SRC d.o.o. PE Maribor
  • AVL-AST d.o.o.
  • Emsiso d.o.o.

Hitri karierni razgovori

Hitri karierni razgovori so namenjeni vsem tistim, ki imate željo po povezovanju s potencialnimi delodajalci in raziskovanju kariernih priložnosti. Študentje boste imeli možnost za kratke, a intenzivne razgovore, ki vam lahko odprejo vrata do vaše naslednje kariere. Na razgovore se bo potrebno predhodno prijaviti – obrazec za prijavo sledi kmalu.

Odprti laboratoriji

V okviru dogodka “FERI povezuje!” bodo potekali tudi odprti laboratoriji, kjer bodo svoja vrata odprli naslednji laboratoriji:

• Laboratorij za medijske tehnologije
  • Laboratorij za informacijske sisteme
  • Laboratorij za inteligentne sisteme
  • Laboratorij za elektro-optične in senzorske sisteme
  • Laboratorij za podatkovne tehnologije
  • Laboratorij za digitalno procesiranje signalov
  • Laboratorij za industrijsko robotiko
  • Laboratorij za električne stroje in vodenje
  • Laboratorij za aplikativno elektromagnetiko
  • Laboratorij za elektronske in informacijske sisteme
  • Laboratorij za sistemsko programsko opremo
  • Laboratorij za sisteme v realnem času
  • Laboratorij za energetiko

Namen odprtih laboratorijev je predstaviti raziskovalne izzive, aktivnosti in rezultate dela FERI.

Srečanje doktorskih študentov

Srečanje doktorskih študentov v okviru dogodka “FERI povezuje!” ponuja priložnost za izmenjavo izkušenj, nasvetov in informacij ter poglobljeno razumevanje administrativnih postopkov, pomembnih za doktorski študij na FERI.

Srečanje alumni kluba

Na srečanju z diplomanti FERI, študenti zaključnih letnikov, predstavniki podjetij in vsemi zaposlenimi bo potekalo predavanje predsednika podjetja Dewesoft dr. Jure Knez. Predavanju bo sledilo druženje ob prigrizku in priložnost za mreženje ter navezovanje stikov na strokovnem področju.

Vljudno vabljeni!