Poletne počitniške šole 2024

Akademija FERI, počitniška šola

Poletne počitniške šole 2024

Poletne počitniške šole 2024 1890 1251 Medijske
Hej, vabimo te na akademijo FERI!

Na naši fakulteti (UM FERI) tudi letos organiziramo počitniške šole za osnovnošolce in srednješolce, ki bodo potekale v juliju in avgustu. Te morda zanima? 😁

Na počitniških šolah omogočimo vam omogočimo stik z aktualnimi vsebinami tehniških področij. 🖥️

Počitniške šole vodimo profesorji in asistenti 👨‍🏫👩‍🏫, vključujemo pa tudi študente 🧑‍🎓, saj z njimi mladi še lažje vzpostavite dialog, s katerim spodbujamo udeležence h kritičnemu mišljenju. Z aktivnim sodelovanjem lahko mladi nadgradite svoja znanja ter morebiti dobite navdih za izbiro svoje strokovne poti. 🧠

Z obiskom fakultete boste osnovnošolci in srednješolci spoznali delovno okolje, pogoje dela, pridobili pa boste lahko tudi dodatne informacije o različnih dejavnostih fakultete, o študiju, raziskovalnem delu, obštudijskih dejavnostih in študentskem življenju. 💁‍♀️

ℹ️ Počitniške šole bodo potekale v dopoldanskem ter deloma v popoldanskem času.

Udeležba na vseh počitniških šolah je brezplačna. A ni to super? 🤯💯

Delavnice

V okviru Počitniške šole, je na voljo kar 19 različnih delavnic. V kolikor te zanima študijski program Medijske komunikacije, te vabimo na 5-dnevno delavnico Multimedijska produkcija za družbena omrežja:

• namenjena osnovnošolcem 8. in 9. razreda ter srednješolcem
  • število prostih mest: 12
  • termin: 19.–23. avgust 2024

Cilj delavnice je spoznati osnovne koncepte in orodja za objavo multimedijskih izdelkov na družbenih omrežjih.

Udeleženci delavnice se boste naučili razvijati ideje skozi video, zvok in grafiko. Delavnica bo razdeljena na 5 medsebojno povezanih vsebinskih sklopov. Najprej se bomo naučili, kako na kreativen način razviti idejo za objavo na družbenem omrežju. Predstavili vam bomo tudi nekaj trikov odgovorne in spoštljive interakcije na družbenih omrežjih in spletu. Vse vsebine boste posneli in razvili z uporabo profesionalne produkcijske opreme. Nato boste s pomočjo profesionalne programske opreme zmontirali video ter dodali grafike, ki jih boste oblikovali skozi skrbno načrtovan postopek. Na koncu vam bomo še predstavili, kako izdelek izvoziti v oblikah za specifična družbena omrežja. Delavnica je namenjena začetnikom, ki želijo spoznati vse korake produkcije in postprodukcije ter osvojiti primerna orodja za ustvarjanje vsebin, ki zagotovo ne bodo ostale spregledane.

UM FERI, Koroška cesta 46, 2000 Maribor

Prijave

Potreben so prijave, saj je število udeležencev omejeno. Prijave potekajo tukaj.
Udeležba je brezplačna.

Priloge

PDF • 1,27MB

Več informacij na spletni strani fakultete:

Več informacij na spletni strani fakultete: